Ödüller

Böcek Şenlik Okulu

İZMİR TİCARET BORSASI'NDAN BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
Arzu MERT, 26 Kasım 2016 tarihinde İzmir Ticaret Borsası tarafından düzenlenen “Tarım Gençlerle Yükseliyor” proje yarışmasında ‘Avcı Böcek Orius laevigatus’un yerel kitle üretim teknolojilerinin gerçekleştirilmesi’ adlı proje ile 200 proje arasından birinci olmuştur.

EGE İHRACATÇILAR BİRLİĞİ'NDEN BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
Yurdagül ESERKAYA, 24 Mayıs 2016 tarihinde, Swiss Hotel İzmir Convention Center’da 409 projeden Ege İhracatçılar Birliği tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Gıda Ar-ge Proje Pazarı’na katıldı. ‘Ülkemizde Yerel Biyolojik Mücadele Sektörünün Gelişimi İçin Bir Teknogirişim Projesi: Ekobesin İle Böcek Üretimi’ konulu proje ile 409 proje arasından en iyi araştırma ödülüne layık görüldü.

GROWTECH-ANTALYA TARIM İNOVASYON ÖDÜLÜ
30 Kasım-03 Aralık 2016 tarihlerinde Antalya’da düzenlenen Growtech Eurasia 16. Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı’nda BiyoVen Şahin TATLI ile birlikte stant açılmıştır.

ARGETİ 2015 "FİKRİ OLAN BERİ GELSİN" MANSİYON ÖDÜLÜ
Böcek Şenlik Okulumuza, proje pazarında 'Kim Korkar Böcekten!' Sosyal Sorumluluk Projemiz ile 247 proje arasından mansiyon ödülü verilmiştir.

ARGETİ 2015 "FİKRİ OLAN BERİ GELSİN" MANSİYON ÖDÜLÜ
Şahin TATLI, Argeti 2015 "Fikri Olan Beri Gelsin" Gaziantep Proje Pazarı'nda. İncir Güvesi Cadra cautella'nın biyolojik mücadelesinde yerli doğal düşman Bracon hebetor'un kitle üretiminin geliştirilmesi ve salım dozunun belirlenmesi. Konulu proje ile 247 proje arasında mansiyon ödülünü almıştır.

ARGETİ 2015 "FİKRİ OLAN BERİ GELSİN" MANSİYON ÖDÜL
İsmail ATAY, Argeti 2015 "Fikri Olan Beri Gelsin" Gaziantep Proje Pazarında. Meyve zararlıları ile savaşımda yumurta parazitoiti Trichogramma evanescens'in prototip kitle üretimi projesiyle 247 proje arasında mansiyon ödülü almıştır.

ARGETİ 2015 "FİKRİ OLAN BERİ GELSİN" PROJE ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ
ŞAHİN TATLI, Argeti 2015 "Fikri Olan Beri Gelsin" Gaziantep Proje Pazarı. Un Güvesi Ephestia kuehniella'nın biyolojik mücadelesinde yerel parazitoit Venturia canescens'in kitle üretimi ve salım dozunun belirlenmesi projesi ile 247 proje arasından üçüncü olmuştur.

ARGETİ 2015 "FİKRİ OLAN BERİ GELSİN" PROJE BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ
Ali Rıza GÜNAL, Domateslerdeki önemli zararlılara karşı predatör Nesidiocoris tenuis'in kitle üretimi konulu projesi ile Argeti 2015 proje pazarında 247 proje arasından Birincilik ödülünü almıştır.